Kurumsal

İMKE Mühendislik; İnşaat mühendisliği yapı analizi ve boyutlandırılması alanında faaliyet göstermek üzere kurulmuş olup proje ve müşavirlik hizmetleri akabinde müşterilerinden gelen talep üzerine uygulama alanında da faliyetlerini sürdürmektedir. Ülkemizin bulunduğu coğrafyada doğa etkilerinin yapı sistemlerini tehdit eden deprem hareketine karşı yapılan projenin değil uygulanan projenin önem kazandığı gerçeğiyle projeden uygulamaya uzanan süreçte inşaat mühendisliği yapı kriterlerin korunmasına olan inancımızla çalışmalarımız devam etmektedir.  İnşaat ve yapı mühendisliği alanında sorunsuz proje, imalat ve montaj üçgeninde İMKE´ nin en önemli prensibi kaliteli üretim hizmetidir.

Yaptığımız projeleri kalifiye ellere teslim edemeyeceğimizi anladığımız ortamda yapı üretim faliyetlerini müşterilerimizin tavsiyesi ile benimsedik, kaliteli inşaat sistemleri üretimi yaparak da sürdürmekteyiz. Yapı sistemlerinin özellikle çelik konstrüksiyon taşıyıcılı bölümünü kendisine uzmanlık alanı olarak seçen ve bu konudaki yenilikleri uygulayan firmamız bu alanda proje aşamasından montaj aşamasına kadar tüm evreleri kendi birimlerince kontrol ederek ilgili sistemle alakalı diğer tamamlayıcı yapı bölümleri ile anahtar teslimi hizmetlerini sürdürmektedir.

Çelik konstrüksiyon taşıyıcı sistemler pahalı olmayan özelliğinin yanında; yapı ömrü, geri dönüşüm, inşaat süresi, yapı öz ağırlığı, temel sistemi, depreme karşı enerjı yutma kabiliyeti, daha az deprem etkisi alma gerçeğine binaen çelik  konstrüksiyon sistem ekonomikliği artık ülkemizde de gizlenememektedir. Dünya ile entegre olduğumuz bir ortamda her konuda yakalamamız gereken standartları, yapı mühendisliğinde kullanılan çelik sistemin avrupa birliği ortalamasının yaklaşık 10 kat gerisinde olmamız yanında deprem bölgesi zaafiyeti  ile  çelik konstrüksiyon taşıyıcılı yapılar açısından üzerimize düşen tanıtım, ekonomik proje üretimi ve uygulama sistemlerinin geliştirilmesi ile bu konuda çalışmalarımızı devam ettirme kararlılığındayız. Geleceğimizi kurarken çelik gibi binalar ve yapı sistemleri ancak ÇELİK KONSTRÜKSİYON’ la gerçekleşir ilkesini benimsemek ve benimsetmek  görevini İMKE ilke edinmiş çelik yapının simgesi olmayı hedeflemiştir.

Tüm Hakları Saklıdır © 2024 - İmke Çelik Prefabrik